Skip to content Skip to navigation

PARAPETY WEWNĘTRZNE

Parapety wewnętrzne, są estetycznym wykończeniem każdego pomieszczenia.  W przeciwieństwie do tych montowanych na zewnętrz budynku, nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych.  Przy wyborze, decydujące znaczenie ma zwykle aspekt wizualny oraz dopasowanie do całościowej aranżacji mieszkania.

W RES DOM dostępne są parapety wykonane z różnorodnych materiałów, w dużej gamie kolorów, dzięki czemu dopasujesz je idealnie do swojego wnętrza.

AGLOMARMUR - 95% z naturalnego kruszywa marmurowego oraz w 5% z żywicy poliestrowej Jest to materiał wytrzymały na uderzenia i ścieranie, odporny na ekstremalne temperatury i lżejszy od kamienia naturalnego. Mała absorpcja wody chroni przed poplamieniem, ułatwia pielęgnację. Posiada strukturę drobno lub gruboziarnistą, występują w grubościach 2 i 3 cm.

 

 

PARAPET PCV - wielokomorowe PCV odporne na wilgoć, promieniowania UV, wahania temperatur oraz większość chemikaliów. Łatwe w utrzymaniu czystości. Nie zmieniają koloru i kształtu, są nietoksyczne i trudnozapalne .

Dostępne kolory

   

 

NAKŁADKA - profil nakładkowy z PCV, szczególnie polecany jako renowacja na stare parapety. Łatwy w montażu i utrzymaniu czystości.
 

Dostępne kolory

 

 

PARAPET MDF - płyta drewnopochodna, Gęstość płyty - 800-810 kg/m3 wykonana jest z drewna drzew liściastych - dąb oraz buk. Wilgocioodporna posiada dodatkowe powłoki zabezpieczające - przed UV, zadrapaniem czy plamami. Dostępna w 4 wzorach frezowania w 3 grubościach 19, 25- 30 mm.

Parapety dostępne w aż 120 kolorach !!!