Drzwi balkonowe

 

We współczesnych aranżacjach wnętrz coraz bardziej popularne i spotykane stają się duże powierzchnie przeszkleń, które dają możliwość doświetlenia wnętrza i optycznie powiększenia pomieszczenia co możemy uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich drzwi balkonowych.

Drzwi balkonowe jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe ze stałym słupkiem

Tradycyjnym i często spotykanym rozwiązaniem dla drzwi balkonowych są drzwi jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe ze stałym słupkiem. Słupek stały to część konstrukcji okiennej, która pozostaje nieruchoma. Łączy górną i dolną część ramy w pionie co pozwala podzielić drzwi balkonowe na dwie lub więcej części.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem

Odpowiednim rozwiązaniem dla uzyskania przestronnego przejścia przez otwarte drzwi balkonowe, dzięki któremu będzie możliwe wyniesie przedmiotów o większych gabarytach są drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem. Polega to na tym, że z zewnątrz przy zamkniętych drzwiach balkonowych daje efekt podziału w pionie, a po ich otwarciu pozwala swobodnie korzystać z przestrzeni niepodzielonej.

drzwi balkonowe rzeszów podkarpacie

Do realizacji imponujących przeszkleń drzwi balkonowych możemy zaproponować ofertę drzwi przesuwnych, które pomimo bardzo dużych wymiarów są funkcjonalne i nieskomplikowane w użytkowaniu. Mogą być wykonane z PCV lub aluminium. Technologia pozwala na wykonanie zarówno skrzydła przesuwnego jak i uchylnego. Bardzo duże przeszklenia doświetlają pomieszczenia, a także idealnie łączą wnętrze domu z balkonem.

drzwi balkonowe patioDrzwi Patio

Przy zastosowaniu standardowych profili wraz ze specjalnym mechanizmem okuć da się wykonać drzwi uchylno-przesuwne Patio, które składają się z dwóch skrzydeł, z czego jedno jest stałe, a druga ma dwie funkcje po przekręceniu klamki w zależności od jej położenia istnieje możliwość jego uchylenia lub przesunięcia w bok. Specyficzna konstrukcja tego produktu pozwala przede wszystkim zaoszczędzić powierzchnię, jaka jest potrzebna aby otworzyć okno do wewnątrz pomieszczenia.

drzwi balkonowe hstDrzwi HST

Drzwi przesuwne HST to nowatorskie rozwiązanie w ramach produktów stolarki otworowej, które pozwala wykonać bardzo duże przeszklenia pomieszczeń przy zachowaniu funkcjonalności i wygody w użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu niskiego progu umożliwia tworzenie architektury bez barier.

 

 

Zapraszamy do naszych salonów okien i drzwi zlokalizowanych w Rzeszowie i Łańcucie!