Żaluzje fasadowe Rzeszów

 

anwis rzeszów żaluzjeŻALUZJA FASADOWA – zewnętrzna przysłona okienna zbudowana z lameli o równym kształcie i wielkości. Sterowana za pomocą przełącznika klawiszowego, pilota lub ręcznie, swobodna regulacja kąta nachylenia lameli pozwoli całkowicie otworzyć, delikatnie przysłonić lub zupełnie zaciemnić okno.

Żaluzje fasadowe są produktem spośród osłon okiennych zewnętrznych nowoczesnym i eleganckim. Lekka i nieskomplikowana budowa doskonale sprawdza się w nowoczesnych budynkach gdzie bardzo często można spotkać duże przeszklenia. Żaluzje fasadowe idealnie chronią wnętrze przed zbyt dużym nasłonecznieniem, obniżają poziom przenikającego hałasu. Żaluzje poziome aluminiowe poprawiają zewnętrzny wygląd budynku ale także bardzo korzystnie wpływają na wizualny odbiór osłanianych pomieszczeń.

Elementy żaluzji fasadowych

Jednym z podstawowych elementów żaluzji fasadowych są poziome aluminiowe lamele, czyli ukształtowane płytki aluminiowe o różnych szerokościach i kształtach zależnie od typu żaluzji. Przekrój poprzeczny w kształcie litery S, C i Z oraz szerokość od 65 do 90 mm. Pokryte są lakierem, który cechuje wysoka odporność na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Lamele można podnosić i opuszczać oraz swobodnie zmieniać kąt ich nachylenia co pozwala na regulowanie dostępu światła i ciepła do wnętrz budynku. Dając także możliwość zabezpieczenia wnętrza przed spojrzeniami z zewnątrz bez konieczności całkowitego przesłonięcia okien. Górna część żaluzji zasłaniana jest osłoną mocującą tak zwaną blendą. Dużą zaletą jest bogata paleta kolorystyczna żaluzji poziomych aluminiowych.

Żaluzje fasadowe automatyczne lub ręczne

Żaluzje fasadowe mogą być ręczne lub w pełni automatyczne, co zdecydowanie podnosi komfort ich użytkowania. Dzięki tym rozwiązaniom istnieje możliwość współpracy z czujnikami pogodowymi, a także podpięcie do systemu inteligentnego zarządzania domem.

Żaluzje poziome aluminiowe Rzeszów

żaluzje fasadowe rzeszów podkarpackie

 

Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym

Żaluzje fasadowe system podtynkowy SOLIDBOX główną zaletą żaluzji w systemie SOLIDBOX jest możliwość prostego zabudowania kasety i prowadnic pod zewnętrzną warstwą ocieplenia budynku. Jedynym elementem widocznym w świetle szyby są tylko ruchome lamele, które po podniesieniu chowają się pod elewację. Dzięki czemu żaluzje poziome aluminiowe są efektowną ozdobą budynku i wpływają na jego harmonijny wygląd.

żaluzja fasadowa anwis solidbox

żaluzje fasadowe podkarpacie

 

Budowa żaluzji fasadowych okiennych

  1. LAMEL – ruchoma listewka z aluminium o gr 0,42mm
    • profil C -80 mm wysokości
    • profil Z – 90 mm wysokości
  2. PROWADNICA – listwa montowana po obydwu stronach żaluzji, w której porusza się lamel
  3. ELEMENTY MOCUJĄCE – nadają stabilność i sztywność żaluzji
  4. BLACHY OSŁONOWE – ochraniają mechanizm

 

Jeśli masz pytania zapraszamy do naszych punktów sprzedaży w Rzeszowie i Łańcucie, a także do kontaktu! Doradzimy najlepsze żaluzje aluminiowe poziome i inne produkty dostępne w naszej ofercie.