Montaż Okien i Drzwi Podkarpacie

Okna w budownictwie mieszkaniowym mają charakter, estetyczny, akustyczny ale przede wszystkim termiczny. Każdy kto decyduje się na zakup i montaż okien chce aby były one po prostu ciepłe i bezpieczne. Wśród wszystkich systemów okiennych dostępnych na naszym polskim rynku jest kilka, które pod właśnie tym względem zasługują na uwagę. Wybierając okna nie kierujmy się tylko i wyłącznie ceną ale bierzmy też pod uwagę inne czynniki wpływające na jego jakość:

 • KLASA PROFILU
 • WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKALNOŚCI CIEPLNEJ PAKIETÓW SZYBOWYCH
 • NIEZAWODNOŚĆ OKUĆ
 • WYPOSAŻENIE OKNA
 • SERWIS I GWARANCJA PRODUCENTA
 • ITP., nie zapominając o bardzo ważnym MONTAŻU okna

Cały łańcuch tworzenia wartości okna podlega kontroli już na etapie produkcji, uzyskując odpowiednie certyfikaty, dlatego nie ryzykujmy niewłaściwego montażu. Tylko wykwalifikowana ekipa montażowa zamontuje stolarkę okienną i drzwiową prawidłowo sprawiając, że okna będą spełniać swoje funkcję przez długie lata.

Rodzaje montażu okien i drzwi

 • montaż surowy przy użyciu pianki poliuretanowej i kotew stalowych lub dybli, podparcie przy użyciu klinów PCV

montaż okien w Rzeszówie

 

 • montaż pełny – demontaż starych okien + montaż surowy nowych okien wraz z obróbką szpalet – wymiana parapetu lub nakładka renowacyjna

pełny montaż okien

 

 • montaż surowy na listwach styrodurowych z taśmą rozprężną pod okna, poszerzenia lub metalowe wsporniki pod balkony

montaż okien na listwach rzeszów
Montaż okien podkarpacie
Montaż okna w domu rzeszów

 

 • montaż tzw „ciepły” przy użyciu foli paroprzepuszczalnych i paroszczelnych na taśmach rozprężnych firmy SOUDAL

Soudal Window System (SWS) to sposób na prawidłowy montaż i uszczelnianie okna w skład którego wchodzą takie materiały jak: piana poliuretanowa, taśmy paroizolacyjne, taśmy rozprężne oraz masy uszczelniające. System ten opiera się na zasadzie: „szczelnie wewnątrz, niż na zewnątrz”.
Jedyną metodą, która daje dobre efekty w kwestii zabezpieczenia warstwy pianki poliuretanowej przed przedostawaniem się wilgoci z otoczenia jest wykorzystanie taśm paraizolacyjnych. Ma to dlatego tak istotne znaczenie, ponieważ tylko sucha pianka ma właściwe parametry izolacyjne, jak i akustyczne. Dzięki SWS, czyli tzw. „ciepłemu montażowi” unikamy zbędnych strat cieplnych w budynku. Na czym dokładnie polega ciepły montaż okien zgodnie z technologią SWS?

1. Prawidłowe przygotowanie podłoża

Ważne, aby otwór okienny (tzw. ościeże) były równe i stabilne. Tylko wtedy prawidłowe zamontowanie taśm będzie możliwe. Jeśli mamy do czynienia z nierównym podłożem (które może wystąpić np. w przypadku podłoża z pustaków ceramicznych) konieczne jest jego wyrównanie zaprawą mularską (zdjęcie 1). Następnie konieczne jest ustabilizowanie podkładem gruntującym. Można do tego wykorzystać np. szybki primer Deep Primer WBPR-21P (zdjęcie 2 i zdjęcie 3).

2. Przyklejanie taśmy

W kolejnym kroku należy przykleić taśmę paroszczelną w kolorze czerwonym na ościeżnicę od strony wewnętrznej (zdjęcie 4), a następnie taśmę paroprzepuszczalną w kolorze białym od strony zewnętrznej (zdjęcie 5). Ważne, aby pamiętać o zostawieniu w narożnikach zakładki wielkości ok. 4 cm, tzw. ucho (zdjęcie 6). Taśmę należy skleić paskiem kleju.

3. Wypoziomowanie oraz montaż ościeżnicy

Ościeżnicę należy ustawić w otworze okiennym, a następnie dokładnie wypoziomować i wypionować (zdjęcie 7). Pomagając sobie klinami lub klockami z tworzywa sztucznego lub drewna impregnowanego musimy unieruchomić ościeżnicę (zdjęcie 8). Zgodnie z zaleceniami producenta ościeżnicę należy zamontować mechanicznie na kotwy, konsole lub dyble (zdjęcie 9).

4. Montaż taśmy paro przepuszczalnej do ościeża od strony zewnętrznej

Krok ten rozpoczynamy od zdjęcia osłony zabezpieczającej taśmę. Kolejno taśmę należy przykleić do muru na zagruntowane wcześniej i suche ościeże (zdjęcie 10). W celu całkowicie szczelnego połączenia można pomóc sobie gumowym wałkiem, którym delikatnie należy docisnąć pasek butylu. Tak zamontowana taśma wymaga zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi nie później niż 3 miesiące od montażu. Chyba, że taśma naklejana była do już zamontowanego okna wtedy należy ją zabezpieczyć natychmiast.

5. Uzupełnienie szczeliny pianą poliuretanową

Przeprowadzenie ciepłego montażu zgodnie z technologią SWS będzie efektywne jeśli zachowany zostanie 2-3 cm odstęp pomiędzy ościeżnicą i ościeżem. Postała szczelina powinna być w całości dokładnie wypełniona sprężystym materiałem izolacyjnym. Gwarantuje to kompensację ruchów ościeżnicy, które mogą powstawać w wyniku zmian temperatury lub wilgotności powietrza. Najlepiej wybierać pianki wysokiej jakości do których zaliczamy: Soudafoam Classic, Soudafoam Maxi, Soudafoam Maxi Express, Soudafoam Low Expansion, Flexifoam. Wybierając rodzaj pianki należy wziąć pod uwagę, gdzie ma być ona wykorzystywana.
Aplikacja piany wymaga wcześniejszego zwilżenia podłoża. Znacznie przyśpiesza to proces polimeryzacji, a także wpływa pozytywnie na strukturę piany. Podczas wypełniania trzeba pamiętać o tym, aby wypełniać szczelinę tylko częściowo ponieważ piana rozpręża się w trakcie utwardzania. Pojedyncza warstwa powinna mieć grubość nie więcej niż 3 cm (zdjęcie 11). Powstałe naddatki można z łatwością obciąć ostrym nożem (zdjęcie 12), uważając by nie uszkodzić taśmy.

6. Montaż taśmy paroszczelnej ( kolor czerwony) do ościeża od strony wewnętrznej

Taśma paroszczelna ma za zadanie chronić warstwę piany poliuretanowej przed wchłanianiem w nią pary wodnej oraz wilgoci z wnętrza budynku. Jej montaż polega na ściągnięciu osłonki zabezpieczającej i przyklejeniu jej do zagruntowanego wcześniej i suchego ościeża (zdjęcie 13). Konieczne jest delikatne dociśnięcie za pomocą gumowego wałka taśmy, co zapewni dobre przyleganie jej do podłoża. W miejscu łączenia taśm, a także wystających łączników mechanicznych należy użyć klej Vapourseal w celu doszczelnienia.

ciepły montaż oknaciepły montaż okna podłożeciepłe okna montaż rzeszówciepły montaż okien taśmataśma wewnętrzna ciepły montaż oknataśma ucho ciepły montażpoziomowanie okna rzeszówkołki ciepły montaż oknamechaniczne mocowanie okna rzeszówtaśma zewnętrzna do montażu oknapianka do ciepłego montażu oknanaddatki ciepły montaż okienmontaż okna taśma

 

 • montaż na podkładach parapetowych styrodurowych lub styropianowych firmy TREMCO ILLBRUCK

montaż okna na parapetach

 

 • montaż w warstwie ocieplenia w systemie MOVO

montaż okna w warstwie ocieplenia

 • montaż na „ciepłych” parapetach

To montaż, w którym stosuje się profil podokienny PR02XT, który wytwarzany jest przy użyciu wytrzymałego polistyrenu ekstrudowanego XPS. Górna część elementu budowlanego zwana jest głowicą, z której wypuszczono specjalną listwę PCV o kształcie litery „T”.

Zadania, które spełnia listwa:

 • Usztywnia cały profil
 • Jest dobrą podstawą do przyklejenia specjalnej taśmy rozprężnej w klasie BG 1
 • Można w łatwy sposób, przykręcić do niego parapet

Istnieje możliwość dokładnego wyfrezowania głowicy i zapięcia oraz dopasowanie elementów do konkretnego systemu okiennego. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia ramy okiennej z profilem podokiennym. Specjalne wycięcia na płaszczyznach profilu zwiększają powierzchnię przyklejania do muru oraz parapetu wewnętrznego i zewnętrznego.

Dane Techniczne dotyczące profili podokiennych PR02XT:
PR02XT występuje w czterech wariantach:

 • PR02XT 24-32 parapet zewnętrzny do 24 mm, wewnętrzny do 32 mm – wersja podstawowa,
 • PR02XT 24- 22 parapet zewnętrzny do 24 mm, wewnętrzny do 22 mm,
 • PR02XT 12-32 parapet zewnętrzny do 12 mm, wewnętrzny do 32 mm,
 • PR02XT 12-22 parapet zewnętrzny do 12 mm, wewnętrzny do 22 mm,

Istnieje również możliwość wykonania profilu w dowolnych geometriach, potrzebnych do montażu okien o niestandardowych wymiarach.

Właściwości profili PR02XT:
Profile okienne PR02XT charakteryzuje wytrzymałość na ściskanie przy 10 % odkształceniu powyżej 300 kPa oraz współczynnik przewodzenia ciepła – lambda 0,036 W/mK. Pozostałe właściwości powstałe po montażu z ramą okienną to:

 • Wiatroszczelność – klasa C5 wg. PN-EN 12211,
 • Wodoszczelność – klasa 9A wg. PN-EN 1027,
 • Przepuszczalność powietrza – klasa 4 wg. PN-EN 1026,

montaż okien w rzeszowieciepłe okna rzeszówokna w rzeszowieokna łańcut
Certyfikowane okna montowane przez nasze ekipy przy użyciu materiałów firmy SOUDAL dają 100% gwarancji funkcjonalności.

montaż okien w łańcucieOkno łańcut podkarpackie

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych realizacji z montażu okien i drzwi

Wiemy o tym, że nawet najlepszy produkt jeśli będzie nieprawidłowo zamontowany może przysporzyć nabywcy wielu problemów podczas użytkowania w niedalekiej przyszłości. Tylko wykwalifikowana ekipa montażowa zamontuje stolarkę otworową prawidłowo sprawiając, że będzie ona spełniać swoja funkcję przez lata. Nasze ekipy montażowe wykonują profesjonalny montaż okien, drzwi, bram garażowych, rolet według standardowych metod w Rzeszowie, Łańcucie. Stosują nowoczesne techniki montażowe, które odpowiadają wymogom podwyższonej izolacyjności.