Moskitiera Rzeszów, Łańcut

 

Lato to okres w roku, kiedy najmocniej we znaki dają nam się owady, spośród których zdecydowanie najbardziej irytujące są komary. O ile przebywając na zewnątrz skazani jesteśmy na środki zapobiegawcze w postaci repelentów, to znacznie łatwiej uchronić się przed owadami wewnątrz budynku. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest moskitiera – czyli drobna siatka instalowana na oknach czy drzwiach balkonowych, która uniemożliwia owadom dostanie się do środka. Moskitiera na okna pozwala jednocześnie na swobodny przepływ powietrza, co jest bardzo istotne w trakcie gorących dni i ciepłych nocy.

moskitiera rzeszów łańcutRodzaje moskitier okienych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów moskitier na okna. Najpopularniejsze są standardowe moskitiery ramkowe na okna. Zbudowane są one z aluminiowych ramek wypełnionych siatką z włókna szklanego o kolorze szarym lub czarnym. Instalacja moskitiery na oknie odbywa w bardzo prosty sposób do futryny okiennej za pomocą specjalnych bezinwazyjnych uchwytów. Ich wykorzystanie pozwala na wygodny montaż i demontaż moskitiery. Moskitiery znajdują swoje zastosowanie w przypadku stolarki okiennej i drzwiowej.

Poza standardowymi modelami, występują również:

  • Moskitiera drzwiowa – montowana przy użyciu zawiasów do futryny drzwiowej lub fasady budynku. Zastosowanie uchwytu do otwierania oraz magnesów trzymających moskitierę w pozycji zamkniętej pozwala na duży komfort użytkowania.
  • Moskitiera plisowana – jest to rodzaj moskitiery, która posiada siatkę składaną w harmonijkę. Plisowana siatka po złożeniu chowa się całkowicie w profilu aluminiowym. Moskitiera plisowana stosowana jest w przypadku drzwi balkonowych, tarasowych dzięki czemu umożliwia wygodne otwieranie przejścia.

  • Moskitiera przesuwna – czyli moskitiera balkonowa, drzwiowa, która instalowana jest na specjalnych rolkach pozwalających na wygodne otwieranie. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej.

  • Moskitiera rolowana – stosowana jest najczęściej do okien dachowych. Kaseta i prowadnice wykonane są z aluminium. Siatka wykonana z włókna szklanego, nawija się na wałek z systemem sprężynowym. Po rozwinięciu siatka jest mocowana do listwy hakowej lub zaczepów.

Moskitiery okienne na wymiar

Planując instalację siatki na owady na oknie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która oferuje moskitiery okienne na wymiar oraz ich instalację. Od jakości produktu oraz prawidłowego montażu zależy bowiem nie tylko szczelność, ale również trwałość całej moskitiery.

Moskitiera – sprzedaż i montaż Rzeszów, Łańcut

Firma Res-Dom w swojej ofercie posiada między innymi sprzedaż i montaż wysokiej jakości moskitier na okna i balkony. Oferowane przez nas systemy zapewnią Państwu spokojny sen w upalne, letnie noce i brak swędzących ukłuć o poranku. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.