Od czego zależy cena okien?

Od czego zależy cena okien

Okna to niezwykle istotny element każdego budynku, który w ogromnej mierze wpływa na energooszczędność i rachunki za ogrzewanie. Montaż czy wymiana okien to długoterminowa inwestycja, którą warto dobrze przemyśleć i wybrać najlepszą ofertę. Przy wyborze okien jednym z najistotniejszych czynników jest ich cena. Na rynku funkcjonuje wielu producentów, których ceny potrafią znacznie się od siebie różnić.

Co wpływa na cenę okien?

wycena okien rzeszówAby wybrać najlepszą ofertę warto dowiedzieć się od czego zależy cena okien. Biorąc pod uwagę zarówno aspekt samego produktu, jak i kwestii montażu istnieje wiele czynników wpływających na wycenę okien. Są to nie tylko cechy samej stolarki okiennej, ale również budynku i naszych oczekiwań.

Cechy okien to bardzo szerokie zagadnienie, które istotnie wpływa na ich cenę. Czynnikami, które decydują o jednostkowej cenie okien są między innymi:

  • Rodzaj profilu okien – w ujęciu zarówno wykorzystanego materiału (drewno, PVC, aluminium), jak również technologii. Im wyższa energooszczędność i bardziej innowacyjne wykonanie, tym lepsze cechy okna, ale również ich cena;

  • Ilość szyb w oknach – okna trzyszybowe są droższe od okien dwuszybowych, ale posiadają niższy współczynnik przenikania ciepła, co wiąże się bezpośrednio z energooszczędnością;

  • Wymiar okien – większe okna, lub okna o mniej standardowych wymiarach cechują się wyższą ceną;

  • Kolor – co do zasady najtańsze są okna białe, natomiast ceny poszczególnych kolorów zależą od konkretnego producenta. Podobnie ma się sprawa z oknami imitującymi drewno. Najdroższe są okna dwukolorowe, które mimo nieco wyższej ceny zyskują na popularności ze względu na kwestie wizualne.

Cena montażu okien

wycena montażu okien w rzeszowieKompleksowy koszt wstawienia okien wynika nie tylko z ceny samego okna, ale również jego montażu. Samo wstawienie i regulacja okien do budynku w stanie surowym to niższy koszt niż tzw. pełny montaż okien. Tego rodzaju montaż polega na demontażu starych okien, montażu i regulacji nowej stolarki okiennej oraz obróbkę ubytków powstałych przy demontażu okien. Istotne znaczenie ma również wiek samego budynku, bowiem nowsze domy i obiekty muszą spełniać wyższe normy współczynnika przenikania ciepła. Naturalnym elementem wpływającym na cenę okien jest również ich zamówiona ilość. W przypadku większych zamówień klient może liczyć na otrzymanie rabatu.

Wycena okien Rzeszów

Firma Res-Dom posiadająca swoje salony okien i drzwi w Rzeszowie i Łańcucie oferuje wysokiej klasy okna, drzwi i inne elementy stolarki otworowej od renomowanych producentów. Wycena okien odbywa się w oparciu o indywidualne cechy i oczekiwania klienta, dlatego wszystkie osoby zainteresowane poznaniem ceny okien zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.