Okna siedmiokomorowe
Należy pamiętać, że z konstrukcyjnego punktu widzenia otwory ścienne stanowią najsłabszy punkt ściany z dużą ilością mostków termicznych. Nawet do 25% mogą wynieść straty ciepła z przenikania przez okna i drzwi. Wśród ofert producentów okien coraz częściej widzimy okna o nowej konstrukcji. Branża stolarska chcąc sprostać coraz bardziej zaostrzanym normom dotyczącym współczynnika przenikania ciepła proponuje okna siedmiokomorowe, których charakterystykę spróbujemy przedstawić poniżej.
Nowoczesne okna muszą wykazywać się odpowiednią sztywnością, wytrzymałością, szczelnością na przenikanie wody i powietrza być proste w użytkowaniu, a przede wszystkim posiadać bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Do uzyskania tych wymagań musi być użyty materiał, który będzie gwarantował wysoką jakość okna.
Energooszczędne okna wielokomorowe PCV
Najpopularniejsze od wielu lat bardzo chętnie wybierane przez klientów są okna z PCV. Okna plastikowe wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami izolacyjności cieplnej, wysoką odpornością na szkodliwą działalność promieniowania słonecznego oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Profile okienne czyli ramy okien wykonane z PCV mają budowę komorową. Chcą poszerzyć zagadnienie wielokomorowości profilu musimy na początku odpowiedzieć na pytanie co oznacza komora? Komora to wnętrze ramy okna wypełnione powietrzem. Patrząc prostopadle na przekrój profilu możemy policzyć ilość luk powietrznych przedzielonych przegrodami.
Budowa okien siedmiokomorowych PCV
W oknach nazywanych siedmiokomorowymi rama podzielona jest na 7 komór. Wyróżnia się komorę zewnętrzną, wzmocnieniową oraz komorę wewnętrzną każda z nich spełnia inną funkcję. Komora zewnętrzna jest tą najbardziej skrajną i ma za zadanie zabezpieczenie okna przed wilgocią. W swojej strukturze ma specjalne pustki, którymi przedostająca się woda z otoczenia do środka profilu zostaje przez nie usunięta. Komora wzmocnieniowa powinna być największa. W jej wnętrzu umieszcza się kształtownik z blachy ocynkowanej, którego zadaniem jest wzmocnienie całego profilu. Właściwa szerokość tej komory oraz montaż wzmocnienia mają istotny wpływ na sztywność i statykę okna oraz jego zachowanie się podczas użytkowania. Komory wewnętrzne jak sama nazwa wskazuje to tzw. komory dodatkowe, pełniące rolę izolatorów. Trzeba pamiętać, że polepszenie izolacyjności termicznej okien można osiągnąć dzięki zwiększonej ilości komór w profilach. Istotne jest również jednoczesne zastosowanie odpowiedniej szerokości profilu.
Okna 3 szybowe
Jeśli zależy nam na oknach siedmiokomorowych musimy również zadbać aby szerokość profilu była co najmniej między 80 mm a 90 mm. Taka szerokość profilu pozwala również na użycie nowoczesnych pakietów szybowych o bardzo dobrych parametrach izolacyjności. Są one jednym z istotniejszych elementów wpływającym na uzyskanie efektu okna energooszczędnego. Najczęściej stosowane są pakiety trzyszybowe, zbudowane z tafli szkła, które są rozdzielone metalową ramką lub ramką ze specjalnego tworzywa sztucznego. Oczywiście montuje się uszczelki, które zabezpieczają przed stratą ciepła, a przestrzenie między poszczególnymi szybami wypełniane są gazem szlachetnym.
Producenci okien 7 komorowych
W naszej ofercie znajdą Państwo okna siedmiokomorowe następujących producentów: KNS Śląska Fabryka Okien oraz Eko-Okna. Spośród bogatej oferty produktowej tych producentów możemy zaproponować ona wykonane z profili, których budowa jest siedmiokomorowa.
Zważając na coraz większą świadomość klientów i coraz większe oczekiwania co do jakości okien producenci decydują się na okna pięciokomorowe i sześciokomorowe jako produkt standardowy Zapewniający lepsze właściwości w zakresie termoizolacji, bezpieczeństwa i tłumienia dźwięku.
Współczynnik przenikania ciepła
Wybór okien to trudne zadanie ale możemy zauważyć, ze coraz więcej osób decyduje się na okna, które zapobiegną nadmiernemu uciekaniu ciepła z budynku. Gdy chcemy płacić jak najmniejsze rachunki za ogrzewanie domu, mieszkania to trzeba zwracać uwagę na parametry techniczne okien. Szczególnie na współczynniki przenikania ciepła U, pamiętając, że współczynnik przenikania ciepła całego okna to symbol Uw. Określa on ilość energii przenikającej przez okno o powierzchni 1 m2 przy różnicy temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku równej 1 Kelwin. Im jest on niższy, tym lepiej. Symbol Uf to współczynnik przenikania ramy, a Ug to symbol dla współczynnika szyby. Dopiero takie kompleksowe podejście do budowy okna pozwoli wybrać okna energooszczędne.
Energooszczędne okna Rzeszów