Okna trzyszybowe Rzeszów, Łańcut
Okna trzyszybowe czy dwuszybowe – które wybrać?
Okna trzyszybowe czy dwuszybowe to wybór na który składa się kilka czynników takich jak: standard energetyczny domu, wymiary okien oraz kierunek światła na jaki są skierowane.
Zdecydowanie najistotniejszym elementem z punktu widzenia izolacyjności całego okna są pakiety szybowe. Stanowią one mniej więcej 70% powierzchni okien, a w oknach tarasowych jeszcze więcej. Wybierając pakiety i profile o różnych współczynnikach przenikania ciepła U, buduje się okna pozwalające lepiej lub gorzej chronić przed stratami ciepła z wnętrza domu.
Każda inwestycja jest inna i warto poznać wady i zalety proponowanych rozwiązań Podejmując decyzje czy w domu zamontować okna dwuszybowe czy trzyszybowe, w pierwszej kolejności powinno się poznać współczynnik przenikania ciepła okna symbol Uw, określa on ilość energii przenikającej przez okno o powierzchni 1 m² przy różnicy temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku równej 1 Kelwin. Im jest on niższy, tym lepiej wówczas okno posiada lepszą izolację termiczną, co pozwala na oszczędność energii grzewczej. Biorąc pod uwagę ten czynnik oraz chęć posiadania nowoczesnych produktów odpowiadających najnowszym normom wybór pada na okna trzyszybowe.
Jakie korzyści płyną z zastosowania okien trzyszybowych?
Okna trzyszybowe to przede wszystkim duża oszczędność energii, dlatego są one montowane w domach pasywnych i energooszczędnych, Taki dom jest bardzo dobrze izolowany, więc okna nie mogą stanowić mostków termicznych. Instaluje się je również tam gdzie ten aspekt jest istotny dla inwestora, który planuje termomodernizację domu. Nowe ciepłe okna są kluczowym elementem w trakcie remontu i ocieplania elewacji domu. Pakiety szybowe okien trzyszybowych zbudowane są z trzech tafli szkła o grubości 4 lub 6 mm, oddzielone ramką dystansową. Standardowo przestrzeń między szybami wypełniona jest argonem, a krawędzie uszczelnione są termicznie. Powszechnie stosowane na rynku są pakiety szybowe dwukomorowe posiadające współczynnik przenikania ciepła Ug = 0,5 lub 0,6 W/(m²K).
Kiedy wybrać okna dwuszybowe?
Podczas wymiany okien w starszym budownictwie gdzie jest cienka termoizolacja, dużo mostków termicznych, wówczas nie ma sensu inwestowanie w bardzo dobrze izolowane okna. Są także domy z małą ilością okien lub z małymi okna. Uzyskany bilans energetyczny nie będzie poprawiony, a koszt stolarki okiennej będzie wyższy. Cena jest kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór okien dwuszybowych, ponieważ wiele inwestycji jest wykonywanych z ograniczonym budżetem. W takim wypadku wystarczy również zamontować okna dwuszybowe, które spełnią obowiązujące normy. Okna dwuszybowe mogą również być stosowane w pomieszczeniach gospodarczych, garażach i piwnicach. Pakiety szybowe okien dwuszybowych zbudowane są z dwóch tafli szkła, nazywane jednokomorowymi o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,1 W/(m²K).
Okna trzyszybowe Rzeszów Łańcut
W ofercie RES DOM posiadamy okna wiodących producentów stolarki okiennej takich jak Eko-Okna i KNS Ślaska Fabryka Okien. Wybór odpowiedniego okna zależy od wielu czynników. Jeśli zastanawiasz się jakie okna wybrać, skontaktuj się z nami, pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru!